Obec Rakovice
Obec Rakovice
Obec Rakovice
Obec Rakovice

Rakovice

Vážení návštevníci, vítame Vás na internetovej stránke obce Rakovice, na ktorej by sme Vám chceli predstaviť našu obec od samosprávy a riadenia našej obce, prezentácie školských zariadení, organizácií a firiem v našej obci, kultúrno - spoločenský život občanov, športové aktivity športovcov ako aj našich občanov a duchovný život v obci Rakovice.

2012 Čechy

2012 Čechy

2012 Čechy

Oslavy 115. výročie SDH Rakovice

V dňoch 15. – 17. júna rakovickí dobrovoľní hasiči a rodinní príslušníci boli pozvaní spolu s poslancami obecného zastupiteľstva a niektorými občanmi aj s rodinami na návštevu partnerskej a družobnej obce Rakovice v južných Čechách. Slovenskú delegáciu viedol starosta obce Rakovice Dušan Daloš a riaditeľ základnej školy s materskou školou Mgr. Pavol Krátký.
Počas trojdňovej návštevy sa uskutočnilo niekoľko kultúrno spoločných podujatí, ktoré vyvrcholili oslavami 115. výročia Sboru dobrovoľných hasičú Rakovice v sobotu o 14:00 hod. Pred touto oslavou sa stretli hasiči a občania obidvoch partnerských obcí na čele starostami Miroslavom Sedláčkom a Dušanom Dalošom o 10:00 hod. na návsi pred obecným úradom, kde sa uskutočnil slávnostný akt sadenia piatich líp priateľstva a položenie venca padlým hrdinom II. svetovej vojny.
Slávnostnému aktu sadenia líp priateľstva predchádzal príhovor starostu obce Miroslava Sedláčka, ktorý privítal všetkých prítomných a oboznámil ich s významom tohto slávnostného aktu. Po príhovore starostu už nasledovalo samotné sadenie, 1. lipu zasadili starostovia obcí Miroslav Sedláček a Dušan Daloš, 2. lipu zasadili predsedovia hasičských zborov Karel Huleš a Ján Hevier, 3. lipu zasadili hasičky Renáta Sommerová a Romana Dalošová, 4. lipu zasadili najstarší hasiči Miroslav Kopta a Milan Kubík st. a 5. lipu zasadili mladí hasiči.
V nedeľu sa všetci spoločne zúčastnili svätej omše v kostole v Čimeliciach, ktorá mala veľmi zvláštnu a slávnostnú atmosféru. Svätá omša sa zahájila slovenskou a českou štátnou hymnou, ktorú zaspievala Kateřina Mastná a za doprovodu organistu p. Berana. V ďalšom priebehu omše bolo 1. čítanie v slovenčine, 2. čítanie v češtine, evanjelium v slovenčine slovenským kňazom a kázeň opäť v češtine. Po svätej omši sa slovenskí hostia stretli s Vladimírom Pánkom, starostom Čimelíc.
Po tomto stretnutí nasledoval spoločný obed na ktorom všetkých prítomných privítal Karel Huleš, predseda hasičov a toto krásne, spoločné trojdňové stretnutie ukončili rozlúčkovými príhovormi a poďakovaním starostovia obcí Miroslav Sedláček a Dušan Daloš.

Zverejnené 2.7.2012 -DD-
 

Dátum vloženia: 15. 10. 2014 9:20
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 10. 2014 9:20
Autor:

Obec

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie

Mapové portály

Mapový portálInterakívna mapa

Návštevnosť

Návštevnosť:

Počítadlo prístupov

ZMO

logo ZMO

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mobilná aplikácia

V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom