Obec Rakovice
Obec Rakovice
Obec Rakovice
Obec Rakovice

Rakovice

Vážení návštevníci, vítame Vás na internetovej stránke obce Rakovice, na ktorej by sme Vám chceli predstaviť našu obec od samosprávy a riadenia našej obce, prezentácie školských zariadení, organizácií a firiem v našej obci, kultúrno - spoločenský život občanov, športové aktivity športovcov ako aj našich občanov a duchovný život v obci Rakovice.

2013 Čechy

V dňoch 23. - 25. augusta zorganizovala  Obec Rakovice v spolupráci s Jednotou dôchodcov Slovenska v Rakoviciach družobnú návštevu do partnerskej obce Rakovice v južných Čechách.

Zájazdu sa mali možnosť zúčastniť všetci občania obce Rakovice ako aj členovia jednoty dôchodcov.
Po príchode slovenskú delegáciu, ktorú viedol starosta obce Dušan Daloš, zástupca starostu Július Šmýkal a predsedníčka jednoty dôchodcov Lenka Mária Šintállová prijali v Krsicích na Schwanzenberskom panskom dvore Míra Sedeláček, starosta obce Rakmovice, Láďa Pánej, starosta obce Čimelice a Josef Pouch, riaditeľ Základnej školy s materskou školou Čimelice. Večer sa uskutočnilo spoločné stretnutie občanov obidvoch partnerských obcí v Hospode u Karasov v Rakoviciach.
Na druhý deň v sobotu sa spevácka skupina Rakovičanka zúčastnila so svojím programom slávnostného otvorenia výstavy záhrady a kvetov v Čimeliciach. Po celodennej prehliadke výstavy sa opäť večer uskutočnili stretnutia občanov oboch obcí v hostinci ako v piatok.
V nedeľu sa väčšina občanov spoločne zúčastnila svätej omše a po spoločnom obede nastal čas rozlúčky odchod slovákov domov. Tak ako pri každom predchádzajúcom stretnutí či na Slovenskú, alebo v Čechách ostanú po rozlúčke iba krásne spomienky na spoločné priateľské spoločné stretnutia.

Zverejnené 17.11.2013 -DD-
Aktualizované 26.1.2014

 

Dátum vloženia: 15. 10. 2014 9:09
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 11. 2017 9:46
Autor:

Obec

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie

Mapové portály

Mapový portálInterakívna mapa

Návštevnosť

Návštevnosť:

Počítadlo prístupov

ZMO

logo ZMO

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mobilná aplikácia

V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom