Storočnica otca Petra

Kedy: 26. 6. 2021 10:00 - 13:00

Kde: Kostol sv. Cyrila a Metoda

oslavy 100 rokov

V sobotu 26. júna si vo farnosti Veselé a vo filiálke Rakovice pripomenú 100 rokov od narodenia biskupa Petra Dubovského, SJ. V máji sme si pripomenuli 60 rokov od jeho biskupskej vysviacky.

Typ akcie: cirkevný (cirkevné stretnutie, ekumenická bohoslužba)
Bezbariérový vstup na akciu Akcia je vhodná pre deti

V dňoch 19. – 27. júna 2021 budú v obidvoch kostoloch sv. Bartolomeja vo Veselom (farrskom) a sv. Cyrila a Metoda v Rakoviciach (filiálnom) počas "Deviatnika vďačnosti" celebrované sväté omše.  V týchto dňoch do farnosti zavítajú: páter Peter Zahoránsky, SJ (21. jún), páter Jozef Konc, OFM Cap. (22. jún), páter Ján Ďurica, SJ (23. jún), v piatok páter Peter Dufka, SJ z Ríma (25. jún) a v nedeľu autor publikácie Život a pôsobenie biskupa Dubovského Dp. Michal Válka z Banskej Bystrice (27. jún),  Mons. Tomáš Galis – žilinský biskup.
V sobotu (26. júna) bude o 10:00 hod. slávnostná svätá omša za účasti pozvaných hostí, členov Konfederácie politických väzňov Slovenska, rodákov a priateľov biskupa Dubovského. Zároveň bude odhalená pamätná tabuľa. Rovnako v sobotu 26. júna o 15. hod. bude sv. omša aj v Novej Lehote, v kostole sv. Mikuláša, v ktorom otec Peter tajne vysvätil desiatky kňazov. Slávnosti sa zúčastnia trojica bratov kňazov jezuitov Dufkových.

Kostol sv. Cyrila a Metoda, č. 202, Rakovice, 92208

Časová náročnosť