Vážení návštevníci, vítame Vás na internetovej stránke obce Rakovice, na ktorej by sme Vám chceli predstaviť našu obec od samosprávy a riadenia obce, prezentácie školských zariadení, organizácií a firiem, kultúrno - spoločenský život občanov, športové aktivity a duchovný život v obci Rakovice.

"Pot šable" - Fašiangy 2024 v Trebaticiach

Kedy: 10. 2. 2024 13:00

Kde: Kulturný dom

"Pot šable" - Fašiangy 2024 v Trebaticiach

"Pot šable" - fašiangový sprievod po dedine a pochovávanie basy - sobota 10.2.2024 od 13:00

Typ akcie: hudba (folklór - ľudové tradície, folklór - ľudové tradície, folklór - ľudové tradície, folklór - ľudové tradície)
Bezbariérový vstup na akciu Akcia je vhodná pre deti

Pozývame všetkých folkloristov, ich priaznivcov a nasledovateľov a všetkých, ktorí sa radi zabavia a sponajú naše ľudové tradície, do Trebatíc na obnovenie tradície chodenia po dedine - "Pot šable"!

Stretneme sa v sobotu, 10. februára 2024, o 13:00 pred obecným úradom v Trebaticiach a spolu sa v sprievode vyberieme po dedine.  "Šablovníci" navštívia domácnosti v obci, kde vytancujú gazdiné a dievčence. Obchôdzka po obci bude trvať cca do 17:00 hod.

Fašiangová zábava bude pokračovať o 18:00 hodine v sále Kultúrneho domu a o program sa postará FS Krakovienka spolu s DJ, ktorý zahrá do tanca aj pre mladšie ročníky. A nezabudli sme ani na  našich spevákov v obci, ktorým príde zahrať na harmoniku p. Róbert Schaller.

Tešíme sa na Vás!

FS Krakovienka a obec Trebatice