Púť k stĺpu Panny Márie

púť čerešňová cesta

Poslednú májovú nedeľu 29. mája 2021 sa necelá tridsiatka veriacich občanov z farnosti Veselé a filiálky Rakovice vybralo na putovanie ku krížu Panny Márie.

Kríž Panny Márie sa nachádza na rakovickej čerešňovej ceste. Zúčastnení putovania sa v nedeľu 29. mája 2021 zhromaždili pred vodárňou pri moste nad potokom Dolinka o 14:30 hod. Svoju púť začali, na ktorej sa zúčastnil aj farár Peter Kuljaček, modlitbou ruženca a pred samotným krížom sa pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva. Modlitby zakončil svojím požehnaním všetkým zúčastneným dôstojný pán farár. Počasie bolo nádherné nálada veľmi dobrá, len škoda že si nenašlo cestu na toto podujatie viac veriacich, najmä mladších rodín, škonštatoval pri lúčení sa starosta obce Dušan Daloš.

-dd-

Dátum vloženia: 2. 6. 2021 10:41