Očkovanie a vitamíny

obrázok očkovanie

Očkovanie proti COVID-19 prostredníctvom výjazdovej očkovacej jednotky

Na základe uznesenia obecného zastupiteľstva obec Rakovice zakúpila pre občanov obce 60 a viacročných balíček vitamínov na podporu imunitného systému proti ochoreniu COVID – 19. Tieto vitamíny budú pracovníčky obecného úradu roznášať občanom v utorok , 11.5.2021, v popoludňajších hodinách.  Keďže v tomto období Trnavský samosprávny kraj uskutočňuje pilotný projekt očkovania seniorov nad 60 rokov, do ktorého sa plánuje zapojiť aj obec Rakovice, pracovníčky, ktoré Vás navštívia pri roznášaní vitamínov, budú evidovať a prihlasovať záujemcov o očkovanie proti COVID -19 vakcínou Pfizer/BioNTech. Toto očkovanie sa uskutoční prostredníctvom obecného úradu, ktorý bude celé očkovanie zastrešovať.  Očkovanie prebehne na spoločnom mieste vyhradenom obcou, kde všetkých záujemcov zaočkujú pracovníci výjazdovej očkovacej jednotky (sanitky) a následne  im bude poskytnutá aj poočkovacia starostlivosť.  Občania, ktorí sa nemôžu dostaviť na obcou určené miesto, budú vo výnimočných prípadoch súbežne zaočkovaní výjazdovou očkovacou jednotkou priamo v domácnosti.

Termín očkovania bude občanom oznámený prostredníctvom obecného rozhlasu  minimálne 5 dní vopred.  Vzhľadom na zabezpečenie imunitnej bezpečnosti občanov SR Vás žiadame, aby ste vy seniori – občania rizikovej skupiny,  pristúpili zodpovedne k tejto aktivite Trnavského samosprávneho kraja a obce Rakovice a prihlásili sa na očkovanie.

Dátum vloženia: 10. 5. 2021 15:02
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 6. 2021 9:05